15-17.10 Weekend orientalny- Warsztaty Kobiecości

15.10.2021 - 17.10.2021

Zapraszamy wszystkie Panie na wyjątkowy weekend pełen kobiecej energii i mocy podczas warsztatów:  „Odkrywanie kobiecości – orientalny weekend z tańcem brzucha i zdobieniem ciała henną”

 

DLA KOGO?

 Dla wszystkich kobiet zainteresowanych pogłębieniem kontaktu ze sobą i swoim ciałem, chcących zadbać o siebie na wszystkich poziomach ducha i ciała, poszukujących mocy i źródła swojej kobiecości, pragnących zaakceptować i pokochać siebie, chcących znaleźć się w kobiecym, życzliwym kręgu innych, inspirujących kobiet

CZYM JEST TANIEC ORIENTALNY?

Taniec orientalny - popularnie zwany tańcem brzucha jest jedną z najstarszych form tańca etnicznego mających swoje korzenie w starożytnym Egipcie. Taniec ten ma znakomity wpływ na nasze ciało: symetrycznie pracują wszystkie partie mięśni, uruchamiany jest cały kręgosłup, masowane są narządy wewnętrzne, zwłaszcza w okolicy miednicy i brzucha. Tańcząc znacząco pogłębiamy kontakt ze sobą i swoim ciałem, uwrażliwiamy się na nasze odczucia i potrzeby płynące z ciała, poprawiamy jakość naszego ruchu i sposobu poruszania się. Nabieramy gracji i elegancji ruchów, czujemy się lepiej ze sobą i swoim ciałem, zaczynamy piękniej się poruszać i czujemy się bardziej kobieco. O zaletach tego tańca można wiele mówić! Tańczyć go może każda kobieta bez względu na wiek, wagę i doświadczenie taneczne. Najważniejsze jest to, że każda kobieta jest piękna taka, jak jest naprawdę i w tym tańcu może to wyrazić. Warsztaty są odpowiednie również dla kobiet w ciąży!

 

TANIEC JAKO ESENCJA KOBIECOŚCI

Taniec orientalny jest esencją kobiecości, ponieważ intensywnie pracuje z energią seksualną i witalną, opiera się w dużej mierze na ruchach miednicy, bioder i brzucha, gdzie często trzymamy wiele napięć, traum i poczucia winy. Nauka tańca brzucha może stać się wspaniałą podróżą do odkrywania siebie jako kobiety i zaakceptowania siebie w pełni.

O  PROWADZĄCEJ:

Warsztaty poprowadzi jedna z pierwszych i najbardziej znanych tancerek brzucha i flamenco w Polsce, instruktorka obu technik, Artystka sceniczna, z wykształcenia psycholog - Anna Mendak "Samira".

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO WARSZTATÓW?

Na zajęcia należy zabrać wygodny, obcisły strój do ćwiczeń np. legginsy, top lub szeroka spódnica + body, można zabrać chustę na biodra. Ćwiczymy boso lub w baletkach/skarpetkach.

 

 

ZDOBIENIE CIAŁA HENNĄ:

Powiew orientu, to również piękne wzory malowane henną na ciele.  Sztuka zdobienia ciała henną przywędrowała do nas z Indii oraz z Półwyspu Arabskiego i Północnej Afryki. Jest to starodawna tradycja malowania rąk oraz nóg panny młodej tuż przed ślubem, która ma przynieść szczęście i radość. Kobiety zdobią swoje ciała także przy innych ważnych życiowych okazjach. Wierzą, że henna na ciele chroni je, ich rodziny i domostwa od złych mocy. Zdobienie ciała henną jest nie tylko piękne i wyjątkowo fotogeniczne – niesie ze sobą przekaz kobiecej mocy.

 Malować będzie Magdalena Bronakowska znana jako „Henna girl” – Magister Sztuki, Artystka Mehendi (malowania henną), malarka, miłośniczka orientu.

Rezerwacje: https://www.morski-park.pl/pakiety-morski-park/weekend-warszaty-z-kobiecosci

Serdecznie zapraszamy!

Zapowiedź kolejnego wydarzenia z udziałem Anny Mendak:
https://gocast.pl/podcast/miedzy-duchem-a-cialem-06-o-sztuce-czerpania-przyjemnosci/?fbclid=IwAR0rG7d9AAokDSOqYvGGJ5x1GHTU9nAH9qAeyB49nQH6PsJdNYzAClEHDyU